Jak wybrać dobre drzwi wejściowe?

By: Tomex Tomex | 7 Cze 2019

To, co najczęściej ma wpływ na wybór drzwi wejściowych, to przede wszystkim ich cena oraz wygląd. Jednak istnieje szereg innych parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Dobrej jakości, solidne modele mogą służyć przez całe lata. Poniżej przedstawiamy, czym powinny charakteryzować się drzwi zewnętrzne, które warto wybrać do swojego domu.

Wytrzymałość drzwi wejściowych

Na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne wykonane z drewna, aluminium czy PCV. Pierwsze z nich cechuje duża trwałość, pod warunkiem, że są wykonane z solidnego drewna – na przykład dębu czy mahoniu. Doskonale odporne na czynniki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne są drzwi z aluminium. Natomiast modele z PCV, mimo tego, że ich konstrukcja często jest dodatkowo wzmacniania, nie są dość sztywne i mają niezadowalające parametry antywłamaniowe. Wytrzymałość drzwi wejściowych to jeden z ważniejszych aspektów, który ma wpływ na ich żywotność ora na to, jak będą się prezentowały po długim czasie od ich zamontowania.

Izolacja cieplna i akustyczna

Drzwi, jeżeli nie są odpowiednio wykonane, stanowią drogę, którą szybko ucieka ciepło z domu. Modele o wysokim współczynniku termoizolacyjności mają wielowarstwowe skrzydła. W ich wnętrzach znajdują się materiały zabezpieczające przed utratą ciepła. Wykorzystuje się w tym celu wełnę mineralną, styropian lub piankę poliuretanową. Dodatkowo tego typu drzwi wejściowe są dokładnie uszczelniane. Taka konstrukcja zapewnia nie tylko zachowanie w budynku odpowiedniej temperatury, ale także stanowi barierę dla hałasu z zewnątrz.

Bezpieczeństwo

Każdemu zależy na tym, aby drzwi stanowiły maksymalne zabezpieczenie przed wtargnięciem do domu niepożądanych gości. Dlatego też taką popularnością cieszą się modele antywłamaniowe. Są one wzmacnianie stalowymi konstrukcjami, ożebrowaniem, dodatkową warstwą blachy. Wyposaża się je w zamki z wielopunktowym ryglowaniem oraz w bolce antywyważeniowe. Drzwi takie są trudne do sforsowania nawet przez intruzów wyposażonych w profesjonalne narzędzia.